پنج شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸

ارائه سرویس پرداخت با موبایل توسط پی پال

اخبار

از زمان راه اندازی شرکت در سال ۱۹۹۹، PayPal به یک سیستم پرداخت آنلاین تبدیل شده است که توسط ۳۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. حالا این شرکت قصد دارد که روشی مطمئن برای پرداخت آنلاین و با یک برنامه تلفن همراه جهت خریدهای فروشگاهی ارائه دهد. با استفاده از برنامه جدید پرداخت پی پال با گوشی های هوشمند که برای سیستم عاملهای Android ، iPhone یا Windows Phone با Google Wallet ارائه می شود، کاربران می توانند به جای استفاده از انواع کارت های اعتیاری و پیش پرداخت از طریق این برنامه هزینه های خود را در فروشگاه ها پرداخت کنند.

 

دن شولمن (Dan Schulman)، مدیر عامل شرکت پی پال، در مصاحبه با اکسیوس (Axios) گفت که شرکت قرار است به محض رسیدن سال ۲۰۲۰ ویژگی جدید پرداخت درون فروشگاهی پی پال با موبایل را راه‌اندازی کند. این ابتکار عمل، کیف پولی دیجیتالی برای فروشگاه‌های واقعی و فیزیکی و استفاده از فناوری NFC و QR کد، برای فعال کردن پرداخت‌های درون فروشگاهی با موبایل در نظر گرفته می‌شود. پیش از این، پی پال در مارس سال ۲۰۱۸ دست به از حذف قابلیت انجام پرداخت درون فروشگاهی از طریق برنامه تلفن همراه، زده بود.
افزایش علاقه شولمن به پرداخت‌های درون فروشگاهی بخاطر پتانسیل زیاد این پرداخت‌های موبایلی برای ارائه ارزش و قابلیت‌های بیشتر آن می‌باشد. مدیر عامل این شرکت خاطرنشان کرد: “اگر ارزش درون فروشگاهی پی پال فقط یک “تفاوت ظاهری” بود (به معنی تفاوت در پرداخت با موبایل به جای کارت اعتباری) راه حل‌های پرداخت فیزیکی از بین نمی‌رفتند.

اما او اکنون می‌بیند که پرداخت درون فروشگاهی پی پال با موبایل می‌تواند قابلیت‌های جدیدی را اضافه کند، مانند انتخاب استفاده از امتیازها در قسمت فروش (POS)، پرداخت هزینه خرید از طریق روش‌های پرداخت مانند پاداش و امتیازها، دبیت کارت و یا کارت اعتباری و پیش سفارشات تلفن همراه.
این ویژگی‌ها می‌توانند پرداخت‌های درون فروشگاهی را راحت‌تر و انعطاف پذیرتر کنند و به PayPal کمک کنند تا به یک بازیگر مهم در فضای اینترنتی تبدیل شود. بنابراین، بسیار ممکن است که پرداخت درون فروشگاهی پی پال شامل چنین قابلیت‌هایی مانند سایر ابزارهای مالی مثل ابزار تأمین مالی POS شود. نکته قابل توجه این است که، پرداخت‌های درون فروشگاهی هنوز در آمریکا راه اندازی نشده است، زیرا قبل‌تر، پیش بینی شده بود در سال ۲۰۱۹ حجم پرداخت‌ها در داخل کشور به ۷۶ میلیارد دلار برسد. در حالی که تجارت الکترونیکی با موبایل بیش از دو برابر شده است، اما ویژگی‌ها و ارزش‌های جدید، مانند آن چه که شولمن ذکر کرد، می‌تواند به پیشرفت این صنعت در سال‌های آینده کمک کند.
اقدامات پرداخت درون فروشگاهی پی پال توسط شرکت‌های PayPal و Venmo انجام می‌شود و می تواند به رفع محدودیت‌های کسب و کار این دو شرکت کمک کند. پی پال بهتر می‌تواند به بخش فروش عمده در خرده فروشی برسد و اکوسیستم خود را تقویت کرده تا استفاده و کاربرد آن افزایش یابد.

تجارت الکترونیکی براساس برآورد دفتر آمار ایالات متحده آمریکا، تنها ۱۰٫۱٪ از فروش خرده فروشی در ایالات متحده را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص داده است. بنابراین، حتی اگر خرده فروشی آنلاین که حدود ۹٫۲٪ از فروش ایالات متحده آمریکا را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ را تشکیل داده است، به طور سعودی رواج یابد، بیشتر فروش خرده فروشی هنوز بصورت آفلاین انجامم می‌شود.
بدون حضور قابل توجه در فروشگاه، پی پال نمی‌تواند به این حجم از فروش‌ها برسد. بنابراین، راه اندازی قابلیت‌های پرداخت جدید برای فروشگاه‌های فیزیکی، می‌تواند شرکت پی پال را قادر به افزایش حجم فروش خود کند. و در صورتی که مصرف کنندگان به استفاده از کیف پول دیجیتال پی پال و سایر خدمات آن در فروشگاه عادت کنند، بسیار ممکن است که عادت انتخاب این روش پرداخت نسبت به سایر روش‌های پرداخت رواج بیشتری پیدا کند.
در حال حاضر افزودن ارزش جهت جذب مصرف کنندگان از اهمیت ویژه‌ای برای PayPal برخوردار است، زیرا شبکه‌های بزرگ کارتی (شرکت‌هایی که کارت خرید ارائه می‌دهند) همگی یک دکمه خرید را معرفی کرده‌اند که می‌تواند مصرف کنندگان را بیشتر از پیشنهاد پی پال، به استفاده از آن ترغیب کند.
اقدامات پرداخت درون فروشگاهی می‌تواند با افزودن فرصت‌های درآمد جدید و ارتقاء دیگر فاکتورها، به Venmo در مورد مشکلات سودآوری شرکت خود کمک کند. اگر Venmo کیف پول دیجیتالی یا سایر پیشنهادهای پرداخت درون فروشگاه خود را راه اندازی کند، می‌تواند هزینه‌ها وکارمزدهای جدیدی را برای خدمات خود به وجود آورده و درآمد خود را برای رفع مشکلات خود، افزایش دهد.

همچنین، این اقدامات می‌تواند شرکت ونمو را جهت ارتقاء برنامه پاداش جدید خود برای دبیت کارت و کارت اعتباری آینده خود ایجاد کرده، و سبب بهبود عملکرد کلی آن شود. اگر Venom بتواند در پرداخت‌های درون فروشگاهی امکان پرداخت هزینه از چند روش را فراهم کند، می‌تواند در پرداخت‌های درون فروشگاهی، محبوبیت خوبی را کسب کند. ونمو با ایجاد پیشنهادات و اضافه کردن ویژگی‌های جدید می‌تواند فرصت مناسبی برای مصرف کنندگان جهت ارتباط با دیگر پیشنهادات خود را فراهم کند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط