چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸

اعلام پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷

اخبار

مایکروسافت ۱۰ سال پس از عرضه ویندوز ۷ در ۲۲ اکتبر ۲۰۰۹ به پشتیبانی از این سیستم عامل پایان داد. این شرکت می گوید که پشتیبانی windows 7 را قطع کرده تا بتوانند بر عرضه فناوری های جدیدتر متمرکز باشند. پس از قطع پشتیبانی از ویندوز ۷، کمک های فنی و به روزرسانی های نرم افزار از Windows Update که به محافظت از رایانه ها با این سیستم عامل کمک می کنند دیگر در دسترس نخواهند بود.

 

 

مایکروسافت اعلام کرد که اگر بعد از پایان پشتیبانی ، همچنان به استفاده از ویندوز ۷ بپردازید ، رایانه شخصی شما همچنان کار خواهد کرد ، اما در برابر خطرات امنیتی و ویروس ها آسیب پذیرتر خواهد شد زیرا دیگر به روزرسانی های نرم افزاری را دریافت نخواهید کرد.این شرکت توصیه می کند یک رایانه شخصی جدید که windows 10 را اجرا می کند ، تهیه کنید تا از سرویسها و پشتیبانی استفاده کنید. به microsoft.com/windows7 مراجعه کنید تا از نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های خود گرفته تا پیدا کردن یک رایانه جدید که متناسب با نیازهای شما باشد ،آگاه شوید. گزارش های اخیر حاکی از این است که ویندوز ۷ هنوز هم در ۳۹ درصد از رایانه های شخصی استفاده می شود. با این حال ، در سایه موفقیت ویندوز ۱۰ ، معقول به نظر می رسد که مایکروسافت تمام وقت و تلاش خود را برای بهبود سیستم عامل جدید یعنی ویندوز۱۰ اختصاص دهد.

کاربرانی که هنوز از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند پس از پایان پشتیبانی مایکروسافت، دیگر از به‌روزرسانی‌های امنیتی بهره‌مند نخواهند شد.

در این میان مایکروسافت به کاربران خود هشدار داده و اعلام کرده است که به‌روزرسانی و ارتقا به windows ۱۰ باید به‌همراه یک سیستم دسکتاپ جدید صورت گیرد. درواقع کاربران باید سیستم‌های قدیمی خود کنار بگذارند و ارتقا سیستم‌های قدیمی به ویندوز ۱۰، قدم مکفی نخواهد بود. براساس بیانیه‌ جدید مایکروسافت بهتر است کاربران کامپیوتر شخصی جدیدی بخرند و دستگاه‌های فعلی خود را به‌روزرسانی نکنند. مایکروسافتمی گوید:

برای اکثر کاربران ویندوز ۷، ارتقا به یک دستگاه جدید با ویندوز ۱۰ پرو بهتر است. دستگاه‌های سرفیس سریع‌تر، سبک‌تر، قدرتمندتر و ایمن‌تر هستند و با قیمت‌های مناسبی در اختیارتان خواهند بود که میانگین قیمتی پایین‌تری نسبت به کامپیوترهای شخصی هشت سال پیش دارند. درنتیجه توصیه‌ ما به شما کاربران windows  ۷ این است که ویندوز ۱۰ را روی دستگاه‌های قدیمی خود نصب نکنید، زیرا برخی از دستگاه‌های ویندوز ۷ با سیستم ‌عامل ویندوز ۱۰ سازگار نیستند یا امکان دسترسی به تمامی ویژگی‌های windows ۱۰ در دستگاه‌های قدیمی وجود نخواهد داشت.

به‌گفته‌ مایکروسافت، کاربران همچنان می‌توانند پس از پایان پشتیبانی از windows ۷ به‌صورت عادی از این سیستم‌عامل قدیمی و محبوب استفاده کنند اما در برابر آسیب‌پذیری‌های امنیتی جدید محافظت نخواهند شد. در نهایت با استفاده از ویندوز ۷ پس از پایان پشتیبانی، کامپیوتر شما در برابر خطرات امنیتی و ویروس ها آسیب‌پذیرتر می‌شود که این خبر بدی برای کاربران ویندوز ۷ خواهد بود.

در حال حاضر، تقریبا ۴۰۰ میلیون کاربر هنوز از سیستم‌عامل windows ۷ استفاده می‌کنند که باید هرچه زودتر فکری برای این موضوع کنند. به‌گفته‌ مایکروسافت، به‌طور ایده‌آل بهتر است تا این کاربران زودتر دستگاه‌های جدید با ویندوز ۱۰ را خریداری کنند. در نهایت اگر قادر به خرید محصولات جدید نیستند باید به‌طور موقت دستگاه‌های فعلی و قدیمی خود را به windows ۱۰ ارتقا دهند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط