شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸

برنامه های کمکی مشاغل فریلنسری

مقالات

فهرست برنامه های مفید زیر شامل برخی از ابزار های محبوب و رایگان است که در سازماندهی کار های فریلنسری موثر می باشند.

 

*برنامه های لیست کردن و یادداشت برداری

Evernote

یک ابزار رایگان برای افزایش بهره وری است که به کاربران کمک می کند تا ایده ها و افکار خود را از طرق مختلف از یادداشت برداری تا ثبت تصویری انجام دهند.همچنین برنامه ضبط اطلاعات مهم مانند گفتگوهای جلساتی در جهت استفاده از آنها برای کارهای آتی در این اپلیکیشن، قرارداده شده است.

 

Todoist

برنامه ای رایگان است و قابل استفاده در انواع دیوایس ها.به گفته نشریه”گاردین”، طراحی ساده  و کاربری راحت این برنامه باعث شده که نسبت به برنامه های مشابه استقبال بیشتری از این اپلیکیشن صورت بگیرد.می توانید از Todoist برای ایجاد و مدیریت لیست ها، تنظیم یادآورها و ردیابی کلی کاری خود استفاده کنید.

 

Mind42

طراحی ذهنی برای انجام کارها و چیدمان اطلاعات مربوطه کار مشکلی است که در بعضی از مواقع انجام این موضوع غیر ممکن به نظر می رسد. اما یک برنامه برای کمک به طراحی ذهنی می تواند به پیش برد کارها کمک کند.برای انجام این کار، Mind42 می تواند مورد استفاده قراربگیرد زیرا بهترین نرم افزار طراحی ذهنی است. یک فریلنسر می تواند از آن برای سازماندهی افکار و فرآیندهای مرتبط با کارهای خود استفاده کند و در نتیجه آنچه که باید انجام شود،برای وی وضوح بیشتری خواهد داشت.

 

MyLifeOrganized

برای فریلنسرها، “سازماندهی”، موضوعی کلیدی است.اپلیکیشن MyLifeOrganized را می توان برای مدیریت و سازماندهی وظایف کاری و اهداف مورد نظر شغلی مورد استفاده قرار داد.

MyLifeOrganized به دلایل متعددی بسیار عالی است: این برنامه به صورت خودکار می تواند کارها و وظایفی که نیاز فوری به تکمیل کردن دارند را در اولویت برنامه های فریلنسر قرار بدهد.

 

SyncBackFree

یک فریلنسر(به خصوص فریلنسرهای حوزه IT) برای مدیریت فایلها لازم است نرم افزارهایی داشته باشد که به پشتیبان گیری، همگام سازی و بازگرداندن فایل ها در موارد اضطراری کمک می کند. برنامه های کاربردی مانند SyncBackFreeدر صرفه جویی زمانی برای موضوعات فوق بسیارکارآمد هستند.

 

*برنامه های حسابداری

یک فریلنسر نیاز به برنامه های مناسب برای پرداخت دارد. در ادامه لیستی از بهترین برنامه های حسابداری و صورتحساب معرفی می شوند که مدیریت مسایل مالی را برای فریلنسرها ساده تر می کند.

 

Invoicely

این نرم افزارویژگی های منحصر به فردی را برای مدیریت مالی ارائه می دهد.در طول کار، شما می توانید از این برنامه برای محاسبه هزینه ها،پیگیری ضرب الاجل کار استفاده کنید.از طریق این ابزار پذیرش پرداخت ها پس از صدور صورت حساب ها ممکن می باشد.

 

Wave

برای کسانی که نگران نوشتن صورتحساب یا انجام امور مربوط به حسابداری هستند، این نرم افزار آزاد می تواند بسیار کارآمد باشد. طراحی زیبا و جالب این برنامه باعث می شود  که حسابداری کمتر استرس زا و پیچیده شود.با استفاده از این ابزار، فریلنسرها می توانند صورتحساب را به مشتریان ارسال کنند،هزینه ها را تخمین زده و رسید صادر کنند. از جمله مزایای دیگراین برنامه عبارتند از:

  • پذیرش پرداختها با کارتهای اعتباری.
  • توانایی مدیریت کلیه عملیات حسابداری با استفاده از یک ابزار.

 

Shoeboxed

یک دستیار برای فریلنسرهایی که نمیتوانند درآمد خود را مدیریت کنند.با این برنامه می توان از رسیدها اسکن گرفته و آنها را سازماندهی کرد و همچنین گزارشی از صرف هزینه ها تهیه نمود.این برنامه برای محاسبات مالیاتی هم بسیار کارآمد می باشد.

 

Mint

کاربران با این برنامه می توانند تمام حساب های مالی خود را در یک ابزار جمع کرده،ذخیره نموده و کمکهای حسابداری را دریافت کنند.موارد مورد نظر می تواند شامل نظارت بر هزینه ها، آنالیزمالی، بودجه بندیو پیگیری سرمایه گذاری ها باشد.این برنامه رایگان بوده و برای کمک های حسابداری هم هزینه ای دریافت نمی کند.

 

FreshBooks

برنامه ای مناسب برای فریلنسرهایی که نمی توانند برای نیازهای حسابداری خود از رابط کاربری پیچیده استفاده کنند.

FreshBooks یک برنامه “ابری” (Cloud) با طراحی ساده است و از این رو برای اهدافی مانند هزینه ها و پیگیریهای زمانی، پرداخت با کارت اعتباری و غیره بسیار مناسب است.این برنامه برای همه دستگاه ها و سیستم عامل ها در دسترس می باشد.

 

Due

برای کسانی که در مورد امنیت کیف پول های دیجیتال خود دغدغه دارند، Due برنامه ای است که فریلنسرها را با راه های امن برای مدیریت پرداخت ها و صورتحسابها آشنا می کند. این برنامه برای پیگیری زمان برای فریلنسر و یا یک تیم فریلنسری بسیار مناسب است.

 

*برنامه های مدیریت پروژه

همانطور که می دانید فریلنسرها می توانند هم در پروژه های کوتاه مدت و هم بلند مدت کار کنند که همه آنها نیاز به مدیریت دقیق دارند.در ادامه با سه برنامه ای که در موضوع گفته شده بیشترین استفاده کاربری را دارند آشنا می شویم.

 

Trello

پروزه هایی هستند که باید به صورت تیمی به انجام برسند،از این رو برای همکاریهای بهینه و صحیح میان فریلنسرهای حاضر در یک تیم،وجود یک برنامه مدیریتی انعطاف پذیر ضروری به نظر می رسد.

Trelloیک ابزار عالی برای این کار است.این ابزار به مرتب سازی و فیلتر کردن وظایف مربوطه و اشتراک گذاشتن آنها با همکاران بسیار کمک می کند.به جای استفاده از ایمیل و یا شبکه های اجتماعی که امکان دیده نشدن مطالب در آنها هست، کاربر می تواند پروژه ها را به شکل بولتن تهیه کرده و به صورت پستهای جداگانه به اشتراک بگذارد. حتی شرکتهای ارائه دهنده مشاغل فریلنسری هم می توانند از Trello برای مدیریت فریلنسرها استفاده کنند.

 

MeisterTask

این ابزار یکی از جدیدترین برنامه های مدیریت پروژه است. این برنامه یک رویکرد منحصر به فرد برای افزایش بهره وری با استفاده از رنگهای روشن درزمان ایجاد لیستهای کاری کاربران دارد.نرم افزار ساده ای که همزمان چندین موضوع را برای مدیریت کارها و وظایف کاری ساپورت می کند.

 

Freedcamp

این اپلیکیشن برای کمک به برنامه ریزی پروژه ایجاد شده است.گزینه های مفیدی شامل برنامه ریزی برای پروژه های پیچیده و ساده دراین برنامه وجود دارد که به عنوان یک دستیار برای برنامه ریزی پروژه ها براساس تقویم کاری فریلنسر عمل می کند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط