شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

تجهیز یخچال‌ های شرکت بوش به بلاک چین

اخبار

خودتان را برای پذیرش جالب ترین دستگاه فناوری محوری که تا به امروز دیده اید آماده کنید؛ یخچال تجهیز شده به فناوری بلاکچین! چند سالی بیشتر نیست که تکنولوژِی بلاک چین مطرح شده است اما این فناوری به چنان محبوبیتی دست  پیدا کرده که حتییونیسف نیز تصمیم گرفت از آن برای کمک رسانی به مردم مناطق دورافتاده آفریقا استفاده کند.

غول دنیای صنعت و الکترونیک یعنی شرکت “بوش”(Bosch)اعلام کرده که قصد دارد با همکاری یک شرکت اتریشی فعال در حوزه انرژی به نام Wien Energieیخچال هوشمند تازه ای تولید کند که از قابلیت های مرتبط با بلاکچین پشتیبانی خواهد کرد ضمن آنکه امکانات لوازم خانگی هوشمند متصل به اینترنت را هم برای کاربرانشان به ارمغان می آورند.

این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد که متوجه شوند و انتخاب کنند که انرژی مورد نیاز یخچال از چه منبعی پنل‌های خورشیدی بادی یا برق تأمین شده است. در واقع می‌توان گفت که کاربران قادر خواهند بود با استفاده از یک اپلیکیشن در گوشی هوشمند خود تأمین انرژی مورد نیاز یخچال خود را از منابع الکتریکی موجود کنترل کنند.

طبق گزارشی که در وب سایت دیجیتال ترندز آمده است، این یخچال‌ها همچنین امکانات دیگری برای کاربران به ارمغان می‌آورد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کنترل از راه دور دمای داخل یخچال هشدار در صورت باز ماندن درب آن و همچنین دریافت گزارش دقیقی از مصرف برق آن اشاره کرد که همگی آن توسط یک اپلیکیشن در گوشی‌های هوشمند کاربران قابل کنترل و بررسی خواهد بود.

شرکت بوش می‌گوید فناوری بلاک چین فرصت جدیدی به شرکت‌های فعال در حوزه فناوری می‌دهد از منابع انرژی موجود بهترین استفاده را در جهت حفظ محیط زیست کنند.

Peter Gönitzer مدیرعامل Wien Energieهم در بیانیه ای اینطور می گوید که:تکنولوژی بلاکچین برای ما به سان یک فرصت است و همین حالا با کمک مشتریان پایلوت خود مشغول تست آن هستیم. هدفمان بالا بردن میزان دسترسی به انرژی و فراگیرتر نمودن آن در آینده است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط