دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸

توکن انجین (ENJ) پاداش گیمرها در بازی جدید مایکروسافت

اخبار

صنعت بازی سازی همواره با ظهور افراد خلاق، ماهر و با دید وسیع برای ایجاد دنیاها، ایده ها و مفاهیم جدید رو به پیشرفت بوده است. از ابتدای شکل گیری این صنعت شاهد بوده ایم که توسعه دهندگان و توزیع کنندگان با یکدیگر همکاری می کنند تا بهترین تجربه را از یک بازی رایانه ای برای مشتریان خود ایجاد کنند، اما در یکی دو سال اخیر شاهد کاهش مداوم در کیفیت بازی های ارائه شده هستیم. علاوه بر این موضوع مشخص این است که تعداد زیادی از شرکت ها مانند مایکروسافت فقط بر روی سودآوری تمرکز می کنند.

 

اما خوشبختانه همیشه افراد جسوری هستند که در صدد ایجاد تجربیات جدید و هیجان انگیزی برای گیمرها هستند و تمرکز آنها بر روی لذت بردن کاربران از بازی است و نه کسب سود بیشتر. استارت آپ های جدید یا افراد با انگیزه با فناوری های جدید ایده های جدیدی به وجود می آورند و صنعت گیمینگ همیشه یکی از اولین بخش هایی است که حضورفناوری های جدید را پذیرفته و به دنبال راه هایی برای تولید محصولات با استفاده از این فناوریها می باشد. بلاک چین یکی از آن فناوری های جدید است که صنعت بازی را متحول می کند و شرکتی که با استفاده از این فناوری در صدد ایجاد یک تجربه جدید از بازیهای رایانه ای است Enjin نام دارد.”انجین” پیش از این یک دهه تجربه در زمینه بازیهای آنلاین دارد. این شرکت در ابتدا به یک رسانه ه اجتماعی برای گیمرها شروع به کار کرد و بیشتر بر روی Minecraft متمرکز شد. این شرکت با تمرکز بر روی استفاده از بستر بلاک چین در ابتدا یک پلتفرم دیجیتالی را طراحی کرد که می تواند برای مدیریت و توزیع کالاهای مجازی مورد استفاده قرار گیرد ، اما در دو سال اخیر Enjin در تلاش است تا با ترکیب سرویس های موجود خود، تجربه جدیدی از بازی را هم برای گیمرها و هم برای توسعه دهندگان ایجاد کند.

حالامایکروسافت بزرگترین شرکت فناوری جهان با پروژه گیمینگ بلاک چین خود وارد عرصه ارزهای دیجیتال می‌شود. این پروژه از توکن”انجین”به عنوان پشتوانه دارایی های بلاک چین خود استفاده می‌کند.

مایکروسافت به تازگی آژور هیروز (Azure Heroes) را معرفی کرده است. سیستم پاداش این بازی از آیتم های کلکسیونی دیجیتال استفاده می‌کند. در این راستا، مایکروسافت با شرکت انجین (Enjin) همکاری کرده است تا برنامه تشخیص مبتنی بر بلاک چین ایجاد کنند.کاربران می‌توانند با انجام کارهایی نظیر مربی گری، ایجاد نسخه های آزمایشی و حتی وبلاگ نویسی درباره آژور، پاداش کسب کرده و مدال های مخصوص دریافت کنند.

تمام مدال ها توکنی شده اند و دارای مقدار مشخصی توکن ENJ هستند که از پروتکل ERC1155 استفاده می‌کنند. موجودی هر توکن محدود است و با انجین کوین (Enjin Coin) پشتیبانی می‌شود. برای مثال، موجودی Inclusive Leader فقط ۱۰۰ توکن و موجودی Maker Token ده هزار توکن است.

چندمنظوره بودن NFT

بیش از ۳۰ بازی بر بستر انجین ایجاد شده اند. بسیاری از پلتفرم های دیگر نیز برای کسب و کار خود از انجین استفاده می‌کنند. کاربردهای توکن های ERC1155 انجین بسیار زیاد است. مواردی نظیر تایید هویت، تایید اعتبار و بسیاری از موارد دیگر را می‌توان پیرامون NFT ها انجام داد. حتی موارد ساده ای نظیر داشتن کارت هویت دیجیتال می‌تواند کاربران زیادی را به سمت عرصه ارزهای دیجیتال روانه کند.

شرایط پذیرش

می‌توان با اسکن کردن کد QR با کیف پول انجین، آیتم های کلکسیونی دیجیتال کسب کنید. این برنامه در فروشگاه های نرم افزار اپل و گوگل در دسترس است.مایکروسافت از جامعه بسیار بزرگی برخوردار است. در نتیجه، حضور و ارائه آیتم های کلکسیونی دیجیتال نیز بسیار زیاد خواهد بود.

**با ورود مایکروسافت به عرصه ارزهای دیجیتال، باید شاهد ورود سایر اسامی بزرگ نیز باشیم. مایکروسافت به صدور توکن های پاداش ادامه می‌دهد تا موجودی آنها تمام شود.حضور جامعه که از آیتم های کلکسیونی دیجیتال استفاده می‌کنند، به دلیل محدودیتی که این آیتم ها دارند تفاوت چشمگیری را رقم می‌زند. این موضوع باعث رقابتی تر شدن جامعه در زمینه کسب کمیاب ترین آیتم های کلکسیونی می‌شود. در عوض به گسترش و افزایش آگاهی کسب و کارها و صرفه جویی در هزینه آنها کمک می‌کند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط