یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸

ثبت رکورد ۱۰ میلیون کاربر ماهانه مرورگر امن بریو (Brave)

اخبار

مرورگر امن بریو (Brave) که محوریت اصلی آن حفظ حریم خصوصی افراد است اعلام کرد که از تعداد ۱۰ میلیون کاربر فعال در ماه عبور کرده است. بریو از ۸٫۷ میلیون کاربر فعال ماهانه در ماه اکتبر به ۱۰٫۴ میلیون MAU در پایان ماه نوامبررسید که با ۱۹٪ افزایش در کل سیستم عامل ها ۱.۷ میلیون کاربر فعال دیگر کسب کرده است. این نشان دهنده دو برابر شدن MAU Brave در یک سال است. کاربران فعال روزانه در ۱۲ ماه گذشته سه برابر شده و به ۳٫۳ میلیون نفر رسیده اند. مرورگر Brave، حریم خصوصی را با یک بستر تبلیغاتی دیجیتالی مبتنی بر blockchain ترکیب می کند و ۳ تا ۶ برابر مرور سریعتر را نسبت به سایر مرورگرها ارائه می دهد.

 

بخشی از استراتژی این مرورگر شامل پاداش دادن به تولیدکنندگان محتوا به صورت توزیع خودکار توکن BAT به سایت هایی است که کاربران به طور مرتب مشاهده می‌کنند. تعداد ثبت نام ها در این مرورگر بیانگر این موضوع می‌باشد که تولیدکنندگان محتوا، بریو را به عنوان درگاه درآمد قابل توجهی می‌شناسند و به آنها امکان می‌دهد تا کمک های مالی را دریافت کنند.
تاکنون تعداد تولیدکنندگان محتوای تایید شده در این پلتفرم به بیش از ۳۴۰,۰۰۰ نفر رسیده است. اکثر این تولیدکنندگان محتوا (۲۲۹,۰۰۰ کاربر) در یوتیوب حضور دارند و پس از آن توییتر (۳۷,۰۰۰ کاربر)، وبسایت های شخصی و تجاری (۳۸,۰۰۰ کاربر) و توییچ (۱۸,۰۰۰ کاربر) قرار دارند.
طبق گزارش اوایل سال جاری Crypto Briefing، بریو مسیر طولانی دارد تا به موفقیت کروم برسد. هرچند این مرورگر در کنار سایر مرورگرها نظیر اپرا و فایرفاکس به خواسته مهم کاربران خود بسیار توجه می‌کند. نکته ای که به نظر می‌رسد گوگل و مرورگر کروم از آن چشم پوشی کرده اند، حریم خصوصی است.

بریو با مسدودسازی خودکار تمام تبلیغات اشخاص ثالث، رصدکنندگان عملکرد کاربران در فضای اینترنت و نمایش خودکار ویدئوها، امنیت را در اولویت خود قرار داده است. تنظیمات بیشتر مرتبط با حریم خصوصی نیز در بخش تنظیمات این مرورگر وجود دارد.
علاوه بر این، به عنوان بخشی از نسخه ۱.۰، بریو ویژگی پاداش های بریو (Brave Rewards) را ارائه می‌دهد. برای کسانی که علاقه مند هستند می‌توان گفت که این ویژگی، به طور خودکار مقدار زمانی که کاربران صرف سایت های خاصی می‌کنند را محاسبه می‌کند. سپس این ویژگی، متناسب با زمانی که کاربران صرف کرده اند به آنها توکن BAT ارسال خواهد کرد. این توکن بین کاربران، تبلیغات کنندگان و ناشران حاضر در بلاک چین اتریوم قابل تبادل است. هم چنین، کاربران می‌توانند این پاداش ها را نقد کنند یا با پاداش های دیگر نظیر کارت های هدیه یا تخفیف رستوران ها تبادل کنند.
تمام این ویژگی ها بخشی از هدف بریو برای تغییر تبلیغات اینترنتی و نحوه کسب درآمد توسط تولیدکنندگان محتوا است. به جای وابستگی به تبلیغات، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند با ارائه خدمات مستقیم به کاربران، درآمد کسب کنند. ویژگی دیگری که این موضوع را تشویق می‌کند، انعام دادن از طریق بریو است که به کاربران امکان می‌دهد تا به محتواهای مفید پاداش دهند.

نظرات مثبت در خصوص نسخه ۱.۰ بریو، خبر خوبی برای کاربرانی است که به دنبال حذف تبلیغات مزاحم، محتواهای بی ارزش و دریافت اطلاعات بدون اجازه آنها هستند.بریو در صدد عرضه به روزرسانی های بیشتر در هفته های آتی است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط