پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸

عرضه گوشی تاشوی هوآوی در شهریور ماه

اخبار

عرضه گوشی تاشوی Huawei Mate X که قراربود در اوایل ماه جاری میلادی باشد به سپتامبر (شهریور ماه) موکول شد. به گفته “وینسنت پنگ” رئیس بخش اروپای غربی هوآوی مدل جدید قرار است حداکثر تا ماه سپتامبر عرضه شود. این تاریخ شاید جلوتر بیفتد اما ماه سپتامبر قطعی است.

وی در مصاحبه ای، پیرامون کشور محل معرفی Mate X هم اطلاعاتی ارائه کرد. او می‌گوید گوشی تاشدنی شرکتش در کشورهای با پشتیبانی از شبکه‌ی ۵Gعرضه خواهد شد. درواقع او تأکیدی کامل داشت که میت ایکس یک گوشی ۵Gخواهد بود. شاید اصرار هواوی بر ۵Gبودن گوشی این باشد کهگوشی “گلکسی فولد” شرکت سامسونگ به صورت ۴G معرفی شد (که البته درنهایت هم سرنوشتی به‌جز توقف عرضه نداشت). کره‌‌ای‌ها تنها یک بار به عرضه‌ی نسخه‌ی ۵Gاشاره کرده بودند و البته هیچ قیمتی هم برای آن عنوان نکردند.اشاره‌ پانگ به عرضه‌ی میت ایکس در «همه‌ی کشورهای پشتیبانی‌کننده از۵Gیک نکته مهم هم دارد. قطعا گوشی چینی‌ها در آمریکا عرضه نخواهد شد چون دولت غربی محدودیت شدیدی روی محصولات هواوی اعمال کرده است.

در زمان عرضه‌ هواوی میت ایکس، خبرنگاران این فرصت را داشتند که از نزدیک با عملکرد آن آشنا شوند. در آن زمان، انواع ویدئوهای بررسی از کار کردن گوشی به‌صورت تاشده، باز و حالت تبلتی منتشر شد که عملکرد مناسب آن را نشان می‌داد. به‌عنوان نمونه‌ای از آزمایش‌ها، بازی  فورت‌ناینت با میت ایکس انجام شد که تجربه‌ جذابی را به نمایش می‌گذاشت. درواقع نمایشگر هشت اینچی در حالت تبلت ، هر گوشی حرفه‌ای مخصوص بازی را شکست می‌دهد. کارشناسان به‌صورت کلی پیش‌بینی می‌کنند که گوشی‌های تاشدنی به‌مرور فهرست برترین گوشی‌های مخصوص بازی را تحت سلطه می‌گیرند.

پانگ در مصاحبه‌ی اخیر خود استفاده از اندروید در Mate X را تأیید کرد. درواقع او احتمال می‌دهد که گوشی تاشدنی هواوی در فهرست تحریم‌ها و محدودیت‌های ترامپ برای شرکت‌های آمریکایی قرار نگیرد؛ محدودیت‌هایی که شرکت‌های نرم‌افزاری همچون  کمپانی گوگل را هم به قطع رابطه با هواوی ملزم کرده است.

در ماه‌‌های گذشته بسیاری از کاربران اعتقاد داشتند که گوشی تاشدنی هواوی هیچ‌گاه به بازار راه نخواهد یافت. آن‌ها باتوجه‌به مشکلات پیش‌آمده برای گلکسی فولد و همچنین چالش‌های هواوی با آمریکایی‌ها، چنین پیش‌بینی‌هایی ارائه می‌کردند. به‌هرحال مصاحبه‌ی پانگ و دیگر مدیران ارشد هواوی نشان می‌دهد که آن‌ها امیدواری شدیدی به عرضه‌ی گوشی تاشدنی در سال جاری دارند.

مدیران هواوی در مصاحبه‌های خود ادعا می‌کنند که سرعت پایین توسعه‌ی فناوری ۵G، مانع اصلی و کاهنده‌ سرعت عرضه‌ میت ایکس محسوب می‌شود. درواقع آن‌ها سرعت پایین توسعه را مهم‌تر از محدودیت‌های آمریکایی‌ها می‌دانند. به‌هرحال همین دلیل را می‌توان یکی از عناصر تأثیرگذار در اعلام ماه سپتامبر به‌عنوان تاریخ عرضه دانست.

هواوی منتظر است تا فناوری ۵G در کشور چین و دیگر مناطق مهم جهان تثبیت شود. شایان ذکر است نسل جدید شبکه‌ی داده‌ موبایل، چندی پیش در بریتانیا رونمایی شد که یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فروش گوشی‌های هواوی محسوب می‌شود.

اعلام ماه سپتامبر و کلمه‌ تأخیر از سوی مدیران هواوی، یک بحث و بررسی عمیق‌تر را نیز از سوی کاربران و کارشناسان به‌همراه دارد. قبلا در اخبار گفته شده بود که گوشی تاشدنی هواوی در تابستان عرضه می‌شود، درحالی‌که سپتامبر به پایان این فصل نزدیک‌تر است. در نمایشگاه MWC 2019 خبرنگاری در مصاحبه با هواوی ماه ژوئیه را به‌عنوان زمان عرضه مطرح کرد که سایر رسانه‌ها هم همان خبر را منتشر کردند.

پانگ در پایان مصاحبه‌ خود اعلام کرد که گوشی هوشمند میت ایکس با همان سخت‌ افزاری عرضه می‌شود که در کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا معرفی شد. طبق ادعای او، هوآوی در ماه‌های گذشته مشغول بهینه‌ سازی نرم‌افزار ها برای گوشی جدید خود بوده است. او می‌گوید هماهنگ‌ سازی نرم‌افزارها با حالت باز شده و تبلتی میت ایکس، یکی از چالش‌ های مهم مهندسان نرم‌افزار بود.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط