پنج شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸

پرداخت بیت کوین با ضربه زدن به ساعت های هوشمند اپل!

اخبار

Bluewallet کیف پول محبوب شبکه لایتنینگ یک برنامه جدید برای ساعت های اپل راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از فناوری لایتنینگ تنها با زدن چند ضربه به ساعت های هوشمند خود پرداخت های خود را انجام دهند. برنامه smartwatch یک کد QR ایجاد می کند که به کاربران اجازه می دهد تا با اسکن گوشی های هوشمند خود پرداخت های خود را انجام دهند. این برنامه هم اکنون در فروشگاه iTunes برای دانلود در دسترس کاربران قرار دارد.

این برنامه به دارندگان این ساعت‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا از طریق فناوری جدید و پر ریسک لایتنینگ، خدمات پرداخت بیت کوین را دریافت کنند.کاربران می‌توانند با استفاده از برنامه ساعت هوشمند کد QR (بارکدی که به شکل مربع است) تولید کنند و پس از آن شخص دیگری می‌تواند این کد را با گوشی خود اسکن کند تا پرداخت صورت بگیرد.

نونو کوویلیا (Nuno Coelho)، مهندس مسئول محصول و تجربه کاربری (UX)، این برنامه را به عنوان یک نمونه آزمایشی در نظر گرفت و گفت:این آزمایشی است که ما برای قرار دادن کیف پول بر روی ساعت انجام می‌دهیم. اولین نمونه ساده خواهد بود و به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید پرداخت‌های خود را از طریق شبکه لایتنینگ انجام دهید.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا ممکن است کسی بخواهد خدمات تراکنش‌ لایتنیگ را از طریق یک ساعت هوشمند دریافت کند؟

ساعت‌های هوشمند به اندازه گوشی‌های هوشمند محبوب نیستند، اما بسیاری از مردم از آن‌ها برای راحتی در پایش سلامت و مشاهده اطلاعیه‌های تلفن همراه خود بدون این‌که مجبور باشند آن را از جیبشان خارج کنند، استفاده می‌کنند.به همین خاطر،”بلوولت” این طرح آزمایشی را پیاده‌سازی کرد تا ببیند آیا کاربران ممکن است از آن‌ها برای پرداخت‌های بیت کوینی استفاده کنند یا خیر.

کوویلیا افزود:گاهی اوقات راحتی در دریافت بیت کوین تنها با استفاده چند ضربه می‌تواند یک تجربه کاربری مناسب به خصوص برای زمانی که شما در حال راه رفتنید و یا عجله دارید، باشد.بعضی اوقات نیز شما می‌خواهید از کسی بیت کوین بخرید، اما احساس راحتی نمی‌کنید از این‌که تلفن همراه خود را جلوی آن شخص بیرون بیاورید، تحت این شرایط، شما می‌توانید از ساعت خود استفاده کنید.

اما کوویلیا تاکید می‌کند که این فقط یک نمونه آزمایشی است، چرا که خود شبکه لایتنینگ هم هنوز هم بسیار تجربی است و مطمئن نیستند که چه تعداد کاربر واقعی از این برنامه استفاده خواهند کرد.

وی اظهار داشت:اگر بازخوردها خوب باشد، ما زمان بیشتری را صرف پروژه خواهیم کرد. این یک صنعت نوپاست و بنابراین ما در تلاشیم تا متوجه شویم که چگونه این برنامه‌ها را به درستی بسازیم.

پروژه بلوولت که از سه توسعه‌دهنده تشکیل شده است، جهت گسترش کیف پولش بر روی ویژگی‌های دیگری نیز کار می‌کند.

((ما همچنین می‌خواهیم از یک سرویس شخص سوم بودن دست برداریم و نیاز به اعتماد را به حداقل برسانیم. این مهم‌ترین هدف ما در حال حاضر است)).

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط